• TENERIFE
  • GRAN CANARIA
  • LANZAROTE
  • FUERTEVENTURA
  • LA PALMA
  • LA GOMERA
  • EL HIERRO
Islas Canarias - Latitud de vida
Islas Canarias - Latitud de vida

HISTORYCZNIE WZMACNIAJĄCE

Już od czasów Greków Wyspy Kanaryjskie były znane z ich właściwości korzystnych dla zdrowia i leczniczego działania ich klimatu.

Począwszy od XVII w. wyprawy dowodzone przez sławnych badaczy i przyrodników tej epoki takich jak: William Dampier, Nicolás Baudin, James Cook czy Alexander von Humboldt, a którzy zawijali do portów na tych wyspach ostatecznie przyczyniły się do rozpowszechnienia korzyści płynących z kanaryjskiego klimatu w zwalczaniu chorób płucnych i innych patologii. W wieku XVIII, William Anderson, lekarz i przyrodnik na pokładzie statku „Resolution", fregaty z trzeciej wyprawy James Cook, napisał po swojej wizycie na tych wyspach: „powietrze i klimat są niezwykle zdrowe i szczególnie odpowiednie dla przyniesienia ulgi przy chorobach takich jak gruźlica" i doradzał lekarzom, aby zalecali swoim pacjentom podróż na archipelag Wysp Kanaryjskich.

Później, również inny lekarz John White podkreślał także wyjątkowe dobrodziejstwa klimatu kanaryjskiego: "Nie znam żadnego innego dla poddania się rekonwalescencji osób chorych".

Po tych pierwszych osobach głoszących znakomite właściwości klimatu kanaryjskiego przyszedł czas na lekarzy pochodzących z całej Europy, którzy wraz z upowszechnieniem się podróży zaczęli polecać Wyspy Kanaryjskie w celu odbycia terapii opartych na bazie kąpieli w wodzie morskiej i życiu na wolnym powietrzu korzystając z dobrodziejstw bryzy morskiej. Dostosowując się do tych zaleceń, pod koniec XIX w. już było tysiące turystów, którzy odwiedzali te wyspy dla wyleczenia lub załagodzenia objawów chorób reumatycznych, skórnych, a przede wszystkim układu oddechowego. Wyspy Kanaryjskie wówczas zamieniły się w wyjątkowy kierunek przywracający siły witalne, w którym poddawano się odnowie pod względem fizycznym i umysłowym przy udziale wszelkiego rodzaju zabiegów wykorzystujących terapeutyczne właściwości tutejszych naturalnych składników.

Dzięki temu rosnącemu zapotrzebowaniu pojawiły się pierwsze hotele - sanatoria na tych wyspach. Wysokiej jakości ośrodki, które stworzyły podstawy turystycznego rozwoju jaki nastąpił później i od których wywodzą się niektóre z najlepszych kurortów i hoteli w Europie, a które obecnie położone są na archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pierwszym było sanatorium Sanatorium del Valle de la Orotava, zainaugurowane w dniu 12 września 1886r. Wkrótce po nim powstał hotel Taoro w el Puerto de la Cruz i hotel Santa Catalina w las Palmas de Gran Canaria.

Obecnie, podróżnicy przybywający ze wszystkich zakątków świata nadal odwiedzają Wyspy Kanaryjskie dla odzyskania sił witalnych. Łagodne temperatury powietrza, ich nadzwyczajna ilość godzin światła, czyste powietrze morskie, ich wody i wszystkie ich zasoby naturalne zamieniają ten archipelag w raj dobrobytu.

El mejor clima del mundo

MORZE

ZANURZ SIĘ
El mejor clima del mundo
OBSERWUJ WSZECHŚWIAT

POGODNE NIEBO

PODZIWIAJ JE
El mejor clima del mundo
W OPINII

EKSPERTÓW

ZOBACZ WYWIAD

LAS IMÁGENES DEL ASTROFOTÓGRAFO DANIEL LÓPEZ

elcielodecanarias.com

Visita su página oficial: