Stosujemy własne pliki cookies lub osób trzecich dla doskonalenia naszych usług poprzez analizę Państwa nawyków związanych z surfowaniem po Internecie. Jeżeli dalej będą Państwo surfować nie zmieniając konfiguracji uznamy, że zaakceptowali Państwo użycie plików cookies z naszej witryny. Mogą Państwo uzyskać więcej informacji lub dowiedzieć się jak zmienić konfigurację na naszej "Informacji prawnej".

AKCEPTUJĘ
Wyspy Kanaryjskie – Przestrzeń pełna życia

Prawdziwe spa, centrum odnowy biologicznej, na wolnym powietrzu

Prawdziwe spa, centrum odnowy biologicznej, na wolnym powietrzu

Łagodne temperatury powietrza, dużo słońca, czyste powietrze morskie i najlepsze wody termalne oraz mineralno- lecznicze jakie można odnaleźć. Klimat Wysp Kanaryjskich jest znany na całym świecie z uwagi na jego właściwości korzystne dla zdrowia, a które odnaleźć można w ich naturalnych zasobach używanych terapeutycznie, a w szczególności w czterech elementach obecnych w tym prawdziwie naturalnym spa: wodzie, powietrzu, słońcu i ziemi.

Odkryj jak z nich maksymalnie skorzystać i poznaj naturalne terapie, jakim możesz się poddać dla osiągnięcia odnowy pod względem fizycznym i umysłowym oraz w celu cieszenia się z maksymalnie dobrego samopoczucia.

Kąpiel
w morzu

Zanurzenie dla piękna i dobrego samopoczucia

Kąpiel <br />w morzu

Woda morska, szczególnie ta pochodząca z Oceanu Atlantyckiego, zawiera 89 pierwiastków obecnych w naszym organizmie oprócz witamin i mikroorganizmów, które uwalniają substancje przeciwbakteryjne i hormonalne. Skóra człowiek ma zdolność wchłaniania tych wszystkich substancji i czerpania z nich korzyści.

Tym sposobem kąpanie się w morzu poprawia problemy skórne takie jak trądzik, zapalenie skóry i gojenie się ran oraz pomaga wyeliminować toksyny, jak również zrelaksować się.

Pozostań w wodzie przez jakieś 15 do 20 minut tak, aby skóra wchłonęła jej dobroczynne pierwiastki i pozostaw, aby skóra wysuszyła sią na powietrzu. Później weź prysznic i nałóż ochronny krem przeciwsłoneczny.
W opinii
eksperta
„Jeżeli miałbym zdefiniować klimat panujący na Wyspach Kanaryjskich używając tylko jednego słowa powiedziałbym, że to światło, ale chciałbym do niego jeszcze coś dodać, ponieważ światło jest tym, co naprawdę dostarcza tej ogromnej radości."

Antonio Ramos Gordillo Doktor medycyny sportowej i ds. zdrowia


Kąpiel powietrzem

Dobroczynna mgiełka wodna dla organizmu

Kąpiel powietrzem

Bryza morska nasycona jest solami mineralnymi i ujemnymi jonami o działaniu detoksykującym i odprężającym. Jest bardzo korzystna dla układu oddechowego i dla cery, którą dogłębnie odżywia i nawilża.

Spaceruj nad brzegiem morza przynajmniej przez pół godziny w ciągu dnia. Co pięć minut głęboko wdychaj powietrze tak, aby wypełniło ono twoje płuca.

Kąpiel piaskowa

Zabieg odnawiający

Kąpiel piaskowa

Piasek na plaży nasycony jest dobrodziejstwami pochodzącymi z wody morskiej. Tym samym pokrycie ciała warstwą piasku stanowi autentyczny zabieg upiększający i leczniczy, stosowany w wielu centrach urody. Kąpiele piaskiem ogrzanym słońcem mają doskonałą moc uzdrawiającą zwalczającą reumatyzm, artretyzm, nerwobóle i otyłość. To jest również idealna eksfoliacja naturalna i najlepsza powierzchnia do spacerowania oraz trenowania stóp, nóg i ud.

Nacieraj ręce i uda mokrym piaskiem dla oczyszczenia porów, eksfoliacji skóry oraz pobudzenia odnowy komórkowej. Zakop się w piasku przez 15 do 20 minut lub spaceruj po mokrym piasku.

Kąpiel słoneczna

Zastrzyk witaminy D

Kąpiel słoneczna

Nasz organizm w naturalny sposób produkuje witaminę D, kiedy wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych. Witamina D jest konieczna w procesach wchłaniania wapnia i dla zapobiega osteoporozie oraz innym chorobom takim jak: stwardnienie rozsiane, nadciśnienie, bóle mięśniowe, a nawet nowotwory piersi. Ponadto, światło słoneczne stymuluje wydzielanie się endorfin, substancji odpowiedzialnych za poczucie zadowolenia oraz przynosi pozytywne efekty na określone dolegliwości skórne.

Michael Holick, uznany na świecie ekspert w badaniach nad witaminą D, zaleca opalać się przez 20 min. bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, a następnie zabezpieczyć się ochronnymi kremami przeciwsłonecznymi lub pozostawać w cieniu. Ten okres ekspozycji na słońce kojarzony jest z lepszym stanem zdrowia umysłowego i fizycznego.