Stosujemy własne pliki cookies lub osób trzecich dla doskonalenia naszych usług poprzez analizę Państwa nawyków związanych z surfowaniem po Internecie. Jeżeli dalej będą Państwo surfować nie zmieniając konfiguracji uznamy, że zaakceptowali Państwo użycie plików cookies z naszej witryny. Mogą Państwo uzyskać więcej informacji lub dowiedzieć się jak zmienić konfigurację na naszej "Informacji prawnej".

AKCEPTUJĘ
Wyspy Kanaryjskie – Przestrzeń pełna życia

Czyste wody i wzmacniające
kąpiele przez cały rok

Czyste wody i wzmacniające<br /> kąpiele przez cały rok

Wyspy Kanaryjskie położone są nad morzem o wodzie pochodzącej z Oceanu Atlantyckiego szczególnie bogatej w sód. To jedne z najlepszych wód termalnych na świecie, a z uwagi na wulkaniczny charakter tych wysp są one również jednymi z lepszych wód mineralno- leczniczych.

Tym samym, archipelag Wysp Kanaryjskich jest idealnym miejscem do wykonywania zabiegów wykorzystujących leczenie klimatem morskim, czyli talasoterapię, która polega na użyciu zasobów morskich takich jak algi i błota w połączeniu z wystawianiem się na działanie świeżego powietrza oraz promieni słonecznych dla poprawienia stanu zdrowia. Talasoterapia sprzyja usunięciu toksyn z naszego ciała, poprawia działanie żołądka i jelit, pobudza krążenie jak również zmniejsza rytm uderzeń serca.

Dodatkowo, należy zaznaczyć, że jakość wody morskiej na Wyspach Kanaryjskich jest doskonała, a ich plaże są uważane za prawdziwe spa, centrum odnowy biologicznej, na wolnym powietrzu. Z tego to powodu uzyskały one liczne niebieskie flagi, europejskie wyróżnienie, które gwarantuje, że woda jest czysta i spełnia wszystkie warunki pod względem ochrony środowiska obok innych wymagań.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tutejszych korzyściach?

  • Tutejsza woda morska zawiera 89 pierwiastków obecnych w naszym organizmie i uwalnia substancje przeciwwirusowe, antybakteryjne oraz hormonalne.

  • Zabiegi w ramach talasoterapii dostarczają tak wartościowych minerałów jak jodu, wapnia, fosforu, potasu, magnezu, miedzi, cynku, fluoru, krzemu… obok różnych witamin, aminokwasów oraz innych substancji, które chronią zdrowie i opóźniają procesy starzenia się.

  • Kąpanie się w wodzie morskiej sprzyja pozbywaniu się płynów i zapobiega bezsenności oraz jest bardzo skuteczne w walce z dolegliwościami skórnymi takim jak m.in. zapalenie skóry, trądzik, łuszczyca, rany…

Powietrze
morskie

W przybrzeżnym pasie morska bryza nasycona jest ujemnymi jonami, które usuwają toksyna i relaksują. To powietrze dochodzi tutaj pełne soli mineralnych i działa poprzez mgiełkę wodną korzystną dla układu oddechowego i naszej cery.


W opinii
eksperta
„Kąpanie się w wodach morza opływającego Wyspy Kanaryjskie stanowi terapię dostarczającą sił witalnych głównie z uwagi na efekty terapeutyczne tak korzystne dla zdrowia, jakich dostarczają tutejsze wody i środowisko uzdrowiskowe położone tuż nad brzegiem morza. Bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie mają najlepszy klimat na świecie."

Eduardo Navarro García Profesor od hydrologii i klimatologii lekarskiej