Stosujemy własne pliki cookies lub osób trzecich dla doskonalenia naszych usług poprzez analizę Państwa nawyków związanych z surfowaniem po Internecie. Jeżeli dalej będą Państwo surfować nie zmieniając konfiguracji uznamy, że zaakceptowali Państwo użycie plików cookies z naszej witryny. Mogą Państwo uzyskać więcej informacji lub dowiedzieć się jak zmienić konfigurację na naszej "Informacji prawnej".

AKCEPTUJĘ
Wyspy Kanaryjskie – Przestrzeń pełna życia

O średniej rocznej temperaturze 22ºC i wahaniach
temperatury wynoszących około 6ºC na przełomie roku

Temperatury powietrza na Wyspach Kanaryjskich charakteryzują się tym, że są łagodne i stabilne, zawsze wiosenne. Średnia miesięczna temperatura wynosi 18ºC w miesiącu styczniu i 24ºC w sierpniu, sytuując średnią roczną temperaturę powietrza na 22ºC. Dodatkowo, najchłodniejszy moment w nocy i najcieplejsza chwila w ciągu dnia różnią się od siebie jedynie 7ºC, co stanowi bardzo niewielkie wahanie temperatur.

Aby zrozumieć, że te temperatury i wysoki komfort pod względem klimatycznym to prawdziwy przywilej od tutejszej przyrody musimy tylko porównać je z pozostałą częścią Europy.

Zimą średnia temperatura na tych wyspach wynosi 18ºC, podczas gdy w głównych miastach na południu Europy to zaledwie 8ºC, a w państwach położonych w centrum i na północy kontynentu to tylko 0ºC.

W lecie średnia temperatura powietrza na wybrzeżu Wysp Kanaryjskich wynosi 23ºC, sześć stopni Celsjusza powyżej tej odnotowanej w głównych miast europejskich. Tylko w godzinach największego upału temperatura osiąga 27ºC, wobec 37ºC w niektórych z najbardziej znanych kierunków turystycznych znajdujących się nad Morzem Śródziemnomorskim. Natomiast, w ciągu całego sezonu letniego na tych wyspach średnia temperatura nie spada poniżej 20ºC przy 13ºC dla głównych miast europejskich.

Czy chcesz przejrzeć więcej informacji odnoszących się do temperatur? Kliknij tutaj
W opinii
eksperta
„Jeżeli miałabym określić jakie są lata i zimy panujące na Archipelagu Wysp Kanaryjskich, powiedziałabym, że wiele miejsc na Półwyspie Iberyjskim chciałoby mieć takie lata jakie mają zimy mieszkańcy tych wysp."

Minerva Piquero Prezenterka i „dziewczyna od pogody"