• TENERIFE
  • GRAN CANARIA
  • LANZAROTE
  • FUERTEVENTURA
  • LA PALMA
  • LA GOMERA
  • EL HIERRO
Islas Canarias - Latitud de vida
Islas Canarias - Latitud de vida

O ŚREDNIEJ ROCZNEJ TEMPERATURZE 22ºC I WAHANIACH TEMPERATURY WYNOSZĄCYCH OKOŁO 6ºC NA PRZEŁOMIE ROKU

Temperatury powietrza na Wyspach Kanaryjskich charakteryzują się tym, że są łagodne i stabilne, zawsze wiosenne. Średnia miesięczna temperatura wynosi 18ºC w miesiącu styczniu i 24ºC w sierpniu,sytuując średnią roczną temperaturę powietrza na 22ºC. Dodatkowo, najchłodniejszy moment w nocy i najcieplejsza chwila w ciągu dnia różnią się od siebie jedynie 7ºC, co stanowi bardzo niewielkie wahanie temperatur.

Aby zrozumieć, że te temperatury i wysoki komfort pod względem klimatycznym to prawdziwy przywilej od tutejszej przyrody musimy tylko porównać je z pozostałą częścią Europy.

Zimą średnia temperatura na tych wyspach wynosi 18ºC, podczas gdy w głównych miastach na południu Europy to zaledwie 8ºC, a w państwach położonych w centrum i na północy kontynentu to tylko 0ºC.

lecie średnia temperatura powietrza na wybrzeżu Wysp Kanaryjskich wynosi 23ºC, sześć stopni Celsjusza powyżej tej odnotowanej w głównych miast europejskich. Tylko w godzinach największego upału temperatura osiąga 27ºC, wobec 37ºC w niektórych z najbardziej znanych kierunków turystycznych znajdujących się nad Morzem Śródziemnomorskim. Natomiast, w ciągu całego sezonu letniego na tych wyspach średnia temperatura nie spada poniżej 20ºC przy 13ºC dla głównych miast europejskich.

El mejor clima del mundo

APLIKACJA DO PORÓWNYWANIA GODZIN SŁONECZNYCH

PORÓWNAJ
El mejor clima del mundo
KORZYSC IPLYNACEZ

KLIMATU

ODKRYJ TO
El mejor clima del mundo
W OPINII

EKSPERTÓW

ZOBACZ WYWIAD
El mejor clima del mundo
PROGNOZA

POGODY

SPRAWDŹ

LAS IMÁGENES DEL ASTROFOTÓGRAFO DANIEL LÓPEZ

elcielodecanarias.com

Visita su página oficial: