Stosujemy własne pliki cookies lub osób trzecich dla doskonalenia naszych usług poprzez analizę Państwa nawyków związanych z surfowaniem po Internecie. Jeżeli dalej będą Państwo surfować nie zmieniając konfiguracji uznamy, że zaakceptowali Państwo użycie plików cookies z naszej witryny. Mogą Państwo uzyskać więcej informacji lub dowiedzieć się jak zmienić konfigurację na naszej "Informacji prawnej".

AKCEPTUJĘ
Wyspy Kanaryjskie – Przestrzeń pełna życia

Właściwości i korzyści płynące
z kanaryjskiego klimatu
opowiedziane przez specjalistów

 • Carlos Cabrera Meteorolog i „człowiek od pogody"

  "La previsión más común, pues por experiencia, después de tantos años dando el tiempo a nivel nacional es la que a todos los que no estén aquí les gustaría tener: buen tiempo y temperaturas suaves."

  Zobacz wywiad
 • Nicolás González Lemus Historyk wyspecjalizowany w turystyce zdrowotnej

  „Osobiście sądzę, że warto odwiedzić Archipelag Wysp Kanaryjskich z dwóch zasadniczych powodów: po pierwsze z uwagi na klimat, a po drugie ze względu na spokój i ciszę, jakich tutaj się doświadcza i jakimi się tu oddycha."

  Zobacz wywiad
 • Antonio Ramos Gordillo Doktor medycyny sportowej i ds. zdrowia

  „Jeżeli miałbym zdefiniować klimat panujący na Wyspach Kanaryjskich używając tylko jednego słowa powiedziałbym, że to światło, ale chciałbym do niego jeszcze coś dodać, ponieważ światło jest tym, co naprawdę dostarcza tej ogromnej radości."

  Zobacz wywiad
 • Bernardo Hernández Ruiz Psycholog ds. środowiska naturalnego

  Możemy w pełni potwierdzić, że klimat wywiera ważny wpływ na emocje osób. Odpowiednia ilość godzin światła ma pozytywne skutki na nasze stany ducha."

  Zobacz wywiad
 • Míchel Jorge Millares Dziennikarz specjalizujący się w turystyce

  „Są one pełnym blasku ogrodem przede wszystkim z uwagi na panujące tutaj piękno i liczne kontrasty krajobrazowe widziane w słońcu, które nieprzerwanie świeci przez cały rok. Sądzę, że występują tu miejsca, które są zaliczane do miejsc o największej ilości godzin słońca w ciągu roku na całej ziemi."

  Zobacz wywiad
 • Eduardo Navarro García Profesor od hydrologii i klimatologii lekarskiej

  „Kąpanie się w wodach morza opływającego Wyspy Kanaryjskie stanowi terapię dostarczającą sił witalnych głównie z uwagi na efekty terapeutyczne tak korzystne dla zdrowia, jakich dostarczają tutejsze wody i środowisko uzdrowiskowe położone tuż nad brzegiem morza. Bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie mają najlepszy klimat na świecie."

  Zobacz wywiad
 • Francisco Sánchez Założyciel i eksdyrektor Instytutu Astrofizyki Wysp Kanaryjskich (IAC)

  „Wyspy Kanaryjskie są jednym z bardzo niewielu miejsc na całym świecie, w których panują tak nadzwyczajne warunki astronomiczne. Najlepsze zdjęcia słońca istniejące na ziemi zostały zrobione właśnie z naszych obserwatoriów, a dodatkowo tutaj jest możliwe zobaczenie gwiazd również w ciągu dnia w podczerwieni."

  Zobacz wywiad

1/1

Raporty i opracowania

Raport Uniwersytetu
La Laguna (po hiszpańsku) PDF

Opracowanie w “Consumer Travel
Publication” („Turystyczne Publikacje dla Konsumenta”) przez Uniwersytet
Syracusa (po angielsku) PDF

Opracowanie w “Anuario de estudios
atlánticos" („Rocznik dot. Badań Atlantyckich”) (po hiszpańsku) PDF


Wyspy Kanaryjskie – Przestrzeń pełna życia Musisz
tutaj
przyjechać